Hotel Korotan na Dunaju s 60 sobami je bogatejši za sobo Huga Wolfa, ki jo je ob praznovanju 750-letnice Slovenj Gradca tamkaj uredila Mestna občina Slovenj Gradec. V Slovenj Gradcu rojeni skladatelj samospevov je vrsto let živel in delal na Dunaju. Direktor Korotana Anton Levstek, ki hotel vodi že 25 let, je ob nedavnem odprtju Wolfove sobe napovedal ureditev še več podobnih sob v spomin na Slovence, ki so živeli in delali na Dunaju ter bili z mestom povezani.
„Korotan postaja slovenska hiša na Dunaju in ostaja kulturno središče izobraževanja za mlajše generacije,“ je dejal minister za Slovence v zamejstvu in po svetu Gorazd Žmavc, ki ugotavlja, da se mlada generacija dobro počuti na Dunaju, Korotan pa prepoznava kot vse bolj slovensko hišo. Zahvalil se je županu MO Slovenj Gradec Andreju Času, da so sobo obeležili po nekom, ki je ogromno naredil za Dunaj in je rojen v Slovenj Gradcu.
V sobi Huga Wolfa je na stenskih panojih predstavljen delček življenja in dela skladatelja, s poudarkom na kavarniškem utripu mesta. Vsebinsko sobo dopolnjuje razstava o Wolfu, ki so jo v prostorih Korotana pripravili sodelavci Koroškega pokrajinskega muzeja in Društva Hugo Wolf Slovenj Gradec.
Slovenjgradčani smo dogodek na Dunaju izrabili za predstavitev letošnjega praznovanja 750. obletnice prve omembe mestnih pravic in mestnih rokodelcev, ki razstavljajo svoje izdelke. V avli Korotana je na ogled razstava fotografij Toma Jeseničnika, ki predstavljajo srednjeveško podobo Slovenj Gradca. Člani fotografskega krožka na univerzi za tretje življenjsko obdobje pod okriljem zavoda Mocis so pripravili razstavo fotografij slovenjgraških vedut in detajlov mestnega jedra.
Karin Potočnik
fotografije: Tomo Jeseničnik
DS